Lazer Epilasyon

Tanımlama; Lazer, kabaca tek dalga boyunda yoğunlaştırılmış ışık demektir. Belirli dalga boylarındaki lazer ışınları koyu renkli maddeler tarafından tutulmak suretiyle enerjilerini bu maddelere aktararak ısı enerjisine dönüşürler.Bu özellikten yararlanarak lazer ışığı tıpta 40 yıldır çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Epilasyon amacıyla kullanım 1990 ların sonlarında yaygınlaşmaya başlamıştır. Lazer epilasyonda prensip, kıl folikülünde yerleşmiş bulunan melanin adı verilen renk maddesinin lazer ışığı tarafından tutularak ısıya dönüşmesini sağlamak daha sonra da ortaya çıkan bu ısı enerjisi ile kıl folikülünü tahrip etmektir.

Epilasyon (İğneli ve Jelli)

İstenmeyen tüylerden iz kalmadan kesin olarak kurtulabilirsiniz. Epilasyon işleminde cihazların teknik özelliklerinin yanı sıra, Epilasyon yapan uzmanın deneyimi çok önemli rol oynamaktadır.

“Sağlığınızı korumak birinci önceliğimizdir”

 

İPL Epilasyon (yoğun atılımlı ışık)

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve sağlıklı yolu İPL Epilasyondur.  İPL Epilasyon uzmanlık isteyen bir  hizmettir. Kurallara titiz uyan ve uzmanlığı kanıtlanmış firmaları tercih etmenizi öneririz.

İPL ile Epilasyonun temel mekanizması, kıl kökünde bulunan pigmente, belirli dalga boyunca sahip birleşik ışık enerjisi ile ısı enerjisi verilerek cilt altında ısı hasarı oluşturmasıdır.

Kesin çözüm almak tüy yoğunluğuna, rengine ve cilt tipine göre kişiden kişiye değişir.

“Tüylerden kurtulmak için hızlı yöntem”

 

 

Lazer Epilasyon kesinlikle uzman kişilerce yapılmalıdır.

Category : Blog

Leave a Reply

*